قیمت ورق نسوز 310

زمانی که تاریخ کهن امپراتوری چین را مطالعه می کنیم ، به ماده ای بر می خوریم که کارشناسان اسلحه سازی تمدن مذکور به منظور افزایش مقاومت سلاح ها در برابر زنگ زدگی ، تیرگی و پوسیدگی از آن استفاده می کردند. استفاده از این ماده که امروزه می دانیم یکی از ترکیبات کروم و اکسید کروم بوده است، به روشنی بیان می کند که قدما به یکی از شاخص ترین ویژگی های کروم واقف بوده و اگرچه اطلاعی از عدد اتمی 24 ، قرار گیری آن در میان فلزات واسطه، جرم اتمی استاندارد یا آرایش الکترونی آن نداشتند، اما به خوبی دریافته بودند که این ماده استخراج شده از دل سنگ معدنی کرومیت توانایی افزایش مقاومت ادوات فلزی ایشان در برابر رطوبت و حرارت را دارد.

 

ساختار استیل 310

با توجه به این توضیحات، امروزه می دانیم که هر کجا و در ساختار هر فلزی که از کروم استفاده شود، هدف مقاوم تر کردن آن در برابر زنگ زدگی می باشد. از آنجایی که استفاده از این ماده در ساختار یک آلیاژ (عموماً آلیاژ های فولاد و استیل های ضد زنگ) بیش از 4 درصد جرم کل ماده به ضد زنگی و براق شدن آن می انجامد، می توان پیش بینی کرد که در ورق نسوز 310 که بیش از 18 درصد آن را کروم تشکیل داده است چه میزانی از مقاومت در برابر رطوبت در انتظار مصرف کنندگان این محصول است. 
از این گذشته وجود چنین ماده ای در دل استیل های ضد زنگ سبب می شود تا آستانه تحمل گرما در آن ها بیشتر شده و در این مورد خاص به نزدیکی 1200 درجه سلسیوس برسد. 

 

عناصر تشکیل دهنده گرید استیل 310

آهن سیلیسیم گوگرد فسفر منگنز کربن نیکل کروم گرید
balance 1.50 0.030 0.045 2 0.25 19-22 24-26 (1.4841)310

در این جدول اعداد نمایشگر درصد این عناصر در واحد حجم استیل 310 است .
این گرید دارای زیر شاخه ای به نام 310s است که در آن میزان کربن گرید به 0.08 کاهش یافته است و به همین دلیل قابلیت جوشکاری این محصول افزایش می یابد که منجر به سهولت در ساخت می شود. در ادامه شایان ذکر است که آلیاژ 310s  دارای چقرمگی قابل توجهی در دماهای زیرصفر بوده و نفوذپذیری مغناطیسی آن در این شرایط کاهش می یابد. 

 

قیمت ورق نسوز 310

اگر بخواهیم به یکی دیگر از ویژگی های شاخص ورق نسوز 310 اشاره کنیم می توانیم به مقاومت بالای آن در برابر خوردگی های دمای بالا (نزدیک  1200 درجه سلسیوس) اشاره کنیم. 
این محصول در برابر 
•    اکسیداسیون (واکنش یک ماده با اکسیژن یا به طور دقیقتر انتقال یک یا چند الکترون از یک اتم، مولکول یا یون (اکسایش) به یک اتم، مولکول یا یون دیگر (کاهش) )
•    کربونیزه شدن (روشی برای سخت کردن سطوح با تغییر ترکیب شیمیایی و ساختار کریستالی آن ها که حاصل نفوذ کربن به عمق ساختار یک محصول پدیدار می شود) و
•    سولفیداسیون (پایدار شدن ساختار یک فلز خالص در اثر نفوذ سولفید به عمق ساختار آن)
مقاوم بود و در کاربردهای
•    کرایوژنیک (ادامه علم سرد سازیست که به برودت‌شناسی یا فوق سردشناسی معروف بوده و به بررسی رفتار مواد در دماهای بسیار سرد و پایین می پردازد) و 
•    امور مستلزم حرارت زیاد( دمایی قریب به 1200 درجه سلسیوس )
مورد استفاده قرار می گیرد.

 

قیمت گذاری ورق 310

زمانی که قصد استعلام قیمت یک محصول خاص را داریم، عوامل متعددی در ارزش گذاری آن دخیل بوده که توجه به همه آن ها ما را به عدد مشخص و ثابتی می رساند!
به عنوان مثال در خرید یک خودرو شاید نام برند و سال تولید آن به منظور قیمت گذاری و برآورد هزینه نهایی کافی به نظر برسد، اما آپشن های موجود در آن، میزان کارکرد، نوع و میزان باقیمانده از اعتبار بیمه، سابقه تصادفات و وضعیت بدنه آن، رنگ و ... نیز در این قیمت گذاری بی تأثیر نمی باشد! در نتیجه می بینیم که ساده ترین خرید و فروش هایی که هریک از ما تجربه نمونه هایی از آن داریم هم تنها به یک یا دو عامل وابسته نبوده و توجه به همه این عوامل طرفین یک معامله تجاری را به رضایت می رساند.
با عنایت به این مثال باید گفت که قیمت ورق نسوز 310 هم در گرو وزن، ضخامت، ابعاد و گرید های ثانویه آن (مثلاً 310s) بوده و با توجه به نوسانات افسارگسیخته بازار فلزات امکان قرار دادن لیستی حاوی قیمت ورق نسوز 310 امکان پذیر نیست.
این در حالی است که همه راه های استعلام قیمت ورق نسوز 310 مسدود نبوده و شما می توانید به صورت تلفنی از قیمت های روز رول، ورق، میلگرد و لوله های استیل و نسوز مجموعه استیل زرین آگاه شوید.