قیمت ورق استیل 316

با بررسی خط تولید یا سامانه فروش فرآورده های صنعتی، در موارد متعددی مشاهده می شود که دو یا چند محصول با داشتن ظاهری کاملاً یکسان و غیر قابل تفکیک، دو پدیده کاملاً جدا از هم بوده که کاربردهای منحصر بفردی نیز دارند. شما به عنوان یک خریدار چگونه می توانید آن ها را از یکدیگر تشخیص دهید؟ چه تضمینی وجود دارد که فروشنده در حین ارسال محصول کالای اشتباهی را نفرستاده و یا با دیدی منفی تر، تعمداً و با نیات نچندان خیر محصول دیگری را برایتان ارسال ننماید؟

این مشکل که در همه شاخه های صنعتی کمابیش دیده می شود، در حوزه فعالیت ما و در بازار رقابتی قیمت ورق استیل 316 به صورت تشابه بسیار زیاد ورق های استیل 304 و 316 خودنمایی می کند. در همین رابطه  می توان وجود 2 تا 3 درصدی عنصر مولیبدن در ورق استیل 316 را وجه تمایز آن ها دانست. 

مولیبدن (Molybdenum) عنصری فلزی با عدد اتمی 42 می باشد که در گروه سوم عناصر واسطه و تناوب پنجم قرار گرفته است . این عنصر به صورت طبیعی و خالص در طبیعت یافت نمی شود و نمونه هایی از آن که در قالب شمش ، گرد ، میله ، بلور یا ورقه های بزرگ یافت می گردد حاصل تصفیه مولیبدنیت ( MoS2 ) و احیای اکسید این ماده است. این ماده که ترکیب گران قیمت تنگستن و پلاتین جانشین مشابهش می باشد، در آلیاژ های فولادی عاملی برای افزایش استحکام و مقاومت ماده در برابر خوردگی، افزایش مقاومت سطح در برابر محلول های کلردار و همچنین بالاتر رفتن مقاومت خوردگی آن در برابر اسید ها از جمله سولفوریک اسید، استیک اسید و فورمیک اسید است. از همین توضیحات می توان دریافت که وجود این ماده به بیشتر شدن مقاومت ورق استیل 316 در مقایسه با نمونه 304 منجر شده و یکی از روش های تمییز آن ها می باشد.