قیمت ورق استیل 316

با بررسی خط تولید یا سامانه فروش فرآورده های صنعتی، در موارد متعددی مشاهده می شود که دو یا چند محصول با داشتن ظاهری کاملاً یکسان و غیر قابل تفکیک، دو پدیده کاملاً جدا از هم بوده که کاربردهای منحصر بفردی نیز دارند. شما به عنوان یک خریدار چگونه می توانید آن ها را از یکدیگر تشخیص دهید؟ چه تضمینی وجود دارد که فروشنده در حین ارسال محصول کالای اشتباهی را نفرستاده و یا با دیدی منفی تر، تعمداً و با نیات نچندان خیر محصول دیگری را برایتان ارسال ننماید؟

این مشکل که در همه شاخه های صنعتی کمابیش دیده می شود، در حوزه فعالیت ما و در بازار رقابتی قیمت ورق استیل 316 به صورت تشابه بسیار زیاد ورق های استیل 304 و 316 خودنمایی می کند. در همین رابطه  می توان وجود 2 تا 3 درصدی عنصر مولیبدن در ورق استیل 316 را وجه تمایز آن ها دانست. 

مولیبدن (Molybdenum) عنصری فلزی با عدد اتمی 42 می باشد که در گروه سوم عناصر واسطه و تناوب پنجم قرار گرفته است . این عنصر به صورت طبیعی و خالص در طبیعت یافت نمی شود و نمونه هایی از آن که در قالب شمش ، گرد ، میله ، بلور یا ورقه های بزرگ یافت می گردد حاصل تصفیه مولیبدنیت ( MoS2 ) و احیای اکسید این ماده است. این ماده که ترکیب گران قیمت تنگستن و پلاتین جانشین مشابهش می باشد، در آلیاژ های فولادی عاملی برای افزایش استحکام و مقاومت ماده در برابر خوردگی، افزایش مقاومت سطح در برابر محلول های کلردار و همچنین بالاتر رفتن مقاومت خوردگی آن در برابر اسید ها از جمله سولفوریک اسید، استیک اسید و فورمیک اسید است. از همین توضیحات می توان دریافت که وجود این ماده به بیشتر شدن مقاومت ورق استیل 316 در مقایسه با نمونه 304 منجر شده و یکی از روش های تمییز آن ها می باشد.

در مورد قیمت ورق ۳۱۶ می توان چنین مطرح نمود که اخرین قیمتی که در استیل زرین وجود دارد آخرین قیمتی است که در بازار وجود دارد و اما مواردی که در قیمت ورق ۳۱۶ تاثیر گذار می باشد ضخامت و الیاژ می باشد که سازنده ان را انجام داده است ، لازم به ذکر است که یکی از عواملی که سبب محبوبیت یک ورق می شود خصوصیت ضد زنگ بودن ان می باشد که سبب محبوبیت بیشتر ورق خواهد شد که در نهایت با علت تقاضای بسیار بالایی که در یک ورق وجود دارد سبب می شود ان ورق دارای نوسانات بسیار بالایی گردد که در این زمینه استیل زرین همواره در پی راهی می باشد که بتواند ورق محبوبی را عرضه نماید که دارای قیمت مناسبی باشد .
از جمله موارد دیگری که در قیمت ورق می تواند تاثیر گذار باشد ماده اولیه ان می باشد که ما‌ده اولیه این ورق می تواند دارای کربن و نیکل و کروم با درصد های متفاوت باشد که در این حالت می تواند دارای انواع مختلف و متفاوتی باشد ، البته اکثریت ورق های موجود در بازار از استیل هایی نظیر ۳۰۴،۳۱۶،۴۲۰،۳۱۰،۳۲۱،۳۰۹و ۴۳۰ ساخته می شوند .
از جمله موارد دیگری که سبب افزایش و یا کاهش قیمت ورق می گردد ضخامت ورق های تولید می باشد که ضخامت انها می تواند از ۰.۳ تا ۵۰ میلی متر باشد ، از جمله موارد دیگری که سبب تغییر قیمت ورق 316 می گردد می توان به کاربرد و موارد استفاده ان اشاره نمود که از ورق ها در مواردی همچون خودرو سازی، لوازم خانگی،ساخت هواپیما و … استفاده می شود که از این ورق ها به صورت روزانه و یا حتی لحظه ای دچار نوسان قیمت می شوند و در کنار مواردی که مطرح گردید الیاژ ورق نیز نقش مهم و تاثیر گذاری را بر عهده دارد .
موارد تاثیر گذار در قیمت ورق ۳۱۶ :
۱) ضخامت ورق که می تواند از ۰.۳ تا ۵۰ میلی متر متفاوت باشد .
۲) الیاژ ورق .
۳) ضد زنگ بودن ورق
۴) میزان درصد کروم و نیکل و کربن در ماده اولیه ورق .
۵) کاربرد و مورد استفاده ورق .
از جمله الیاژ های محبوب عبارتند از :
ورق های استیلی که در استیل زرین تولید می گردند با الیاژ هایی نظیر ۳۱۶،۳۰۴،۳۰۹،۳۱۰،۳۲۱ و ۴۳۰ تولید می گردند که هر کدام انها می توانند دارای ضخامت متنوعی در بازار باشند .
ورق های استیل به دو صورت رول و شیت تولید می گردند که قیمت این دو با یکدیگر متفاوت می باشد ولی در حالت کلی مهم ترین عاملی که سبب تفاوت در قیمت انها می گردد ، میزان ضخامت و وزن و همچنین ابعاد سفارشی انها می باشد .

ورق استیل ۳۱۶ از جمله ورق های ضد زنگ می باشد که این ورق دارای حداکثر ۳۰ درصد کروم می باشد ،از جمله ویژگی های بسیار متمایز این ورق می توان به ضد زنگ بودن این ورق و همچنین مقاومت بسیار زیاد آنها در برابر خوردگی اشاره نمود ، این ورق همچنین در برابر حرارت نیز مقاوم می باشد به گونه ای که هیچ گونه آسیبی در حرارت های بالا در این ورق ها اتفاق نمی افتد و در واقع به این ورق ها نسوز گفته می شود این ورق ها دارای ۸ درصد نیکل میباشند ، ورق ۳۱۶ دارای درصد بسیار اندک کربن می باشد به همین جهت از این ورق ها در جوشکاری و فرم دهی و سخت کاری ها استفاده می شود که در این عملیات می توان از حرارت بالا در ورق ۳۱۶ استفاده نمود ، این ورق دارای خاصیت مغناطیسی نمی باشد به همین جهت به این ورق ها ورق استیل نگیر گفته می شود ، از جمله کاربردهای این ورق ها می توان به موارد ذیل اشاره نمود :
سینک ، لوازم آشپزخانه ، وان که در این موارد کشش بسیار عمیقی صورت می پذیرد ، جهت کسب اطلاع از آخرین قیمت ورق ۳۱۶ می توانید با استیل زرین تماس حاصل نمایید .
ورق ۳۱۶ دارای ۱۸ درصد کروم بوده و علاوه بر آن میزان نیکل موجود در آن ۸ درصد می باشد و همانطور که پیش از این مطرح گردید این ورق به علت دارا بودن خاصیت اندک مغناطیسی به آنها ورق استیل نگیر گفته می شود ، ورق 316 در دسته ورق های صنعتی می باشد ، ضخامتی که این ورق دارا می باشد می تواند از ۰.۵ تا ۲۰۰ میلی متر باشد .
از جمله مواردی که در قیمت ورق ۳۱۶ تاثیر گذار می باشد ضخامت آنها است ، در صورتی که نسبت به انتخاب ورق ۳۱۶ با ضخامت مد نظر خود اطمینان حاصل نموده اید می توانید نسبت به ثبت سفارش خود به استیل زرین اقدام نمایید .
ورق ۳۱۶ از جمله پر کاربرد ترین ورق ها محسوب می گردد ، این ورق در رتبه دوم پر مصرف ترین ورق ها محسوب می شود که رتبه یک ان متعلق به ورق ۳۰۴ می باشد ، و البته می توان بیان نمود که از لحاظ خواص فیزیکی و همچنین مکانیکی شباهت بسیار زیادی با ورق ۳۰۴ دارد و تنها تفاوت آن با ورق ۳۰۴ در درصد مولیبدن آن می باشد و ذکر یک نکته در این قسمت بسیار حائز اهمیت می باشد که این ورق از لحاظ ترکیبات شیمیایی مشابه یکدیگر می باشند .
در صورتیکه نیازمند مشاوره هستید می توانید با کارشناسان استیل زرین تماس حاصل نمایید .