قیمت ورق استیل نسوز 309

قیمت ورق استیل نسوز 309 : در بررسی آلیاژهای فولاد زنگ نزن (استنلس استیل ها) و نسوز، اینک نوبت به شرح  ورق استیل نسوز 309 می رسد. این محصول نیز همانند دیگر اعضای سری 300 ، استنلس استیلی آستنیتی است که به دلیل وجود کروم و نیکل در ترکیب شیمیایی خود، در برابر حرارت و اکسید شدن دارای مقاومت بالایی می باشد.

ویژگی های شاخص استیل نسوز 309

مقاومت عالی در برابر خوردگی (مقاومت بهتر در آب شور و محیط دریایی به ویژه در مقایسه با استیل 304)
مقاومت زیاد در برابر اسیدها که مقدمات ساخت مخزن های حمل اسید اسیدنیتریک ، سولفوریک ، استیک ، سیتریک و … از این آلیاژ را فراهم کرده است.
آستانه زنگ زدگی و اکسید شدن بالا  (قریب به 1000 درجه سلسیوس)
قابلیت جوشکاری و چقرمگی بالا (هرچه میزان کربن کمتر باشد، قابلیت جوشکاری آن ها افزایش می یابد)

 


مهمترین کاربردهای ورق استیل نسوز 309

این نوع استیل به دلیل مقاومت بالایی که در برابر گرمای زیاد از خود نشان می دهد مناسب ساخت پوسته و قطعات کوره هایی با دمای فعالیتی بالاست. از سویی دیگر افرادی که به دنبال قیمت ورق استیل نسوز 309 بوده و قصد استفاده از آن را دارند، عموماً به دنبال استفاده از آن در ساخت موتورهای قدرتمند و ایجاد کننده حرارت بالا در هواپیما، ادوات و تجهیزات صنایع نفت، گاز و پتروشیمی و حتی اگزوز خودرو می باشند.

در این قسمت از مقالات به قیمت ورق ۳۰۹ پرداخته می شود و اینکه جهت خرید ورق ۳۰۹ به چه نکاتی می بایست توجه نمود :
ورق ۳۰۹ از جمله ورق های ضد زنگ می باشد و همچنین مستحکم ترین ورق محسوب می گردد ، ورق ۳۰۹ دارای میزان بسیار بالایی کروم می باشد به همین جهت در برابر اکسیداسیون بسیار مقاوم می باشد و همچنین می توان گفت که این نوع ورق در برابر گرما نیز مقاومت مطلوبی از خود نشان می دهد که لازم به ذکر است که میزان درصد کروم در این ورق ها ۱۸ درصد می باشد و همچنین میزان دمای قابل تحمل در این نوع ورق ۹۰۰ درجه سانتیگراد می باشد که در این دما این نوع ورق به هیچ وجه اکسید نمی شود و این از جمله ویژگی های مطلوب این ورق محسوب می گردد .
ابعادی که در این ورق وجود دارد ۱*۲ ،۱.۵*۶ ،۲*۶ می باشد و ضخامت های ورق ها نیز می تواند از ۰.۳ تا ۱۰۰ میلی متر می تواند متفاوت باشد .
و در مورد قیمت ورق ۳۰۹ نیز می توان بدین گونه مطرح نمود که قیمت آن به ضخامت و تولید کننده آن بستگی دارد ، استیل زرین از جمله شرکت هایی می باشد که ورق های ۳۰۹ با کیفیت مطلوب را در اختیار مشتریان خود قرار می دهد و مشتریان محترم می توانند انواع ورق های ۳۰۹ را با انواع ضخامت های مختلفی که وجود دارد سفارش دهند و همچنین ورق ها را به دو صورت رول و شیت می توانند خریداری نمایند ، لازم به ذکر است که ورق های ۳۰۹ در کشورهایی نظیر چین،روسیه،هند و تایوان تولید می گردند و پس از آن مشتریان محترم می توانند از طریق شرکت های وارد کننده نظیر استیل زرین نسبت به ثبت سفارشات خود اقدام نمایند .
ضخامت هایی که در ورق ۳۰۹ وجود دارد می توان به ۲،۳،۱۲،۱۰،۶،۵،۴،۱ اشاره نمود که این ورق ها می تواند تولید کننده هر کدام از کشورهای وارد کننده باشد و همچنین لازم به ذکر است که ورق ها می توانند دارای ابعاد متفاوتی نیز باشند که مشتریان محترم می توانند بنا به نیازمندی خود هر کدام از ابعادی که مد نظرشان است را انتخاب نمایند و همچنین حالت هایی را که در ورق ۳۰۹ وجود دارد می تواند در قالب شیت و یا رول باشد که مشتریان محترم می توانند پس از اخذ مشاوره از استیل زرین میتوانند سفارشات خود را ثبت نمایند .

استفاده از ورق ۳۰۹ بسیار کاربردی می باشد و نام این ورق در صنعت با عنوان ۱.۴۸۲۸ می باشد ، در صورتی که در دمای حرارت بالا نیازمند استفاده از ورق می باشید می توانید از این ورق استفاده نمایید و از جمله علت های ان میتوان به تحمل دمای بالای این ورق اشاره نمود ، همچنین در محیط هایی که احتمال خوردگی و ساییدگی وجود دارد می توان از ورق ۳۰۹ استفاده نمود ، در دمای اتاق دارای مقاومت بسیار بالایی می باشد به همین علت ورق ۳۰۴ بسیار پر کاربرد تر از ورق ۳۱۶ می باشد ، از جمله شرکت هایی که در زمینه تولید ورق های استیل می باشد می توان به شرکت outokumpu اشاره نمود که این شرکت ورق های باکیفیتی را ارائه می دهد ، جهت کسب اطلاع از قیمت ورق ۳۰۹ می توانید با کارشناسان و متخصصان استیل زرین تماس حاصل نمایید .
ورق ۳۰۹ از جمله ورق های مقاوم در برابر دما ، خوردگی،اکسیداسیون و … می باشد ، از این ورق می توان تا دمای ۱۹۰۰ درجه استفاده نمود که می توان بدین صورت بیان نمود که این ورق ها دارای مقاومت فوق العاده ای در برابر اکسید شدن دارد .
در محیط هایی که گوگرد وجود داشته باشد نیز می توان با آرامش از این ورق ها استفا‌ه نمود و از جمله علت های آن می توان به وجود کروم در حجم بالا و نیکل در حجم پایین در این فولاد اشاره نمود که سبب می گردد این فولاد را در محیط های گوگردی استفاده نمود ، همچنین در محیط هایی که تحریک کنندگی بالایی دارد نمی توان از ورق ۳۰۹ استفاده نمود و از جمله علت های ان می توان به مقاومت نسبی در برابر جذب کربن اشاره نمود و اما در ۳۰۹s به علت دارا بودن کربن کمتر می توان در جوشکاری از آن استفاده نمود .
ذکر یک نکته در این قسمت بسیار مهم می باشد که در قیمت ورق ۳۰۹ موارد بسیاری تاثیر گذار می باشد که از جمله این موارد می توان به ضخامت ورق اشاره نمود که ضخامت در ورق ۳۰۹ می تواند ۲ ،۳،۱۲،۶،۱۰،۳۰ باشد و مورد دوم می توان ابعاد ورق را نام برد که ابعاد قیمت ورق ها را می تواند تغییر دهد ، وزن ورق ها نیز با ضخامت و ابعاد آنها می تواند تغییر نماید و حالت ورق ها نیز می تواند به صورت شیت عرضه گردد .
ورق ۳۰۹ دارای مقاومت مطلوبی در برابر خوردگی می باشد ، با این وجود در محیط های مرطوب نمی توان از آنها استفاده نمود ، این ورق همچنین دارای مقدار کربن بالایی می باشد که سبب می گردد تا مقاومت بالایی را در برابر خوردگی در محیطی که آب وجود دارد داشته باشد .
چنانچه نیازمند اخذ مشاوره در مورد قیمت ورق ۳۰۹ می باشید می توانید با کارشناسان استیل زرین تماس حاصل نمایید .